Jak ušetřit nervy a peníze při tvorbě webu

Nechci rozebírat, jak má váš web vypadat a co má obsahovat, aby fungoval. Na to je všude kolem dostatek odborníků, kteří umí poradit a pomoci. A bohužel, i spousta rádobyodborníků, kteří se dají nejlépe charakterizovat slovy „Nikdo vám nemůže dodat to, co já vám dokážu slíbit“.

Podle hesla „Ševče, drž se svého kopyta“ se budu raději věnovat tomu, jak zařídit, abyste dostali požadovaný výsledek v dohodnutém termínu a ceně.
Této disciplíně se říká Řízení projektu. A ať se vám to líbí, nebo ne, vytvoření webu je projekt. Třeba malý, ale projekt. A má stejná pravidla a zákonitosti, jako každý jiný projekt.

Celý příspěvek

Levný pracovní notebook se může prodražit …

Mnohdy se mne zákazníci ptají, proč by si měli koupit notebook za 30.000, když můžou koupit podobnou konfiguraci za polovinu.

Pokud řešíte podobnu otázku, zde je odpověď:

Osobně preferuji notebooky značky Fujitsu, nejenom pro jejich design a spolehlivost, ale také pro jejich záruky. Ale každý máme nějakého favorita 🙂

Představte si situaci, kdy vaším hlavním pracovím nástrojem je notebook. Pokud se pokazí, nemůžete pracovat a tím pádem ani vydělávat peníze.

Celý příspěvek

Používejte veřejné wifi sítě bezpečně

Veřejné wifi sítě se staly běžnou součástí našeho života. Setkáváme se s nimi v kavárnách, hotelích, nákupních centrech a dalších veřejných místech. Zvykli jsme si na jejich využívání, protože nám zjednodušují život a umožňují pracovat v podstatě kdekoli a kdykoli.

Jejich používání ale přináší, kromě výhod, také některá rizika, o kterých je dobré vědět a přizpůsobit jim své chování.

Celý příspěvek